» » Маркетингові дослідження

Маркетингові дослідження


Маркетингові дослідження необхідні у будь-якому бізнесі. Домогтися успіху в комерційній діяльності можна тільки за наявності інформації, необхідної для ефективної організації цієї діяльності. Щоб планувати вихід на нові ринки або розширення ринку потрібно знати існуючий попит, особливості цільової аудиторії, політику конкурентів.

Інтернет дає нові можливості для розвитку бізнесу, але має свою специфіку в проведенні маркетингових досліджень. З одного боку, технології дозволяють отримати досить багато необхідної маркетингової інформації, але з іншого боку — потребують від менеджера по маркетингу знань та вміння використовувати ці технології. А це може бути не завжди легко.

Маркетингові дослідження

Реальне використання Інтернету для розвитку бізнесу можливе лише за умови наявності
свого сайту. І створення ефективного сайту вимагає проведення маркетингових досліджень в Інтернеті. Тільки на підставі отриманих даних можна сформувати точні завдання сайту, його маркетингову та інформаційну політику, функціональність, комплекс необхідних дій по його просуванню. І зробити все це потрібно ще до створення самого сайту, тому що багато чого, з комплексу необхідних дій по створенню сайту, реалізується саме в процесі його створення. Не варто тішити себе надіями, що все потім можна виправити або вдосконалити. Частіше — доводиться заново переробляти "мертві", непрацюючі сайти.

Ще одна особливість - менеджер по маркетингу не зможе сформувати комплекс дій, необхідних для створення сайту. Так як багато чого залежить від технологій, особливостей організації сайту, способів подачі інформації та функціональності. Основне завдання подібного аналізу — надання максимальної кількості необхідної інформації, аналіз результатів проведених маркетингових досліджень і чітке формування завдань для проведення робіт з розробки сайту.

Ось невеликий приклад, що демонструє можливості маркетингових досліджень за допомогою інтернет-технологій:

Маркетингові дослідження,
необхідні для створення сайту торговельної компанії.

— Аналіз попиту в Інтернеті на пропоновані компанією товари або послуги (дозволяє довідатися кількість пошукових запитів в день, місяць, рік...).
— Кількісний аналіз формулювання запитів користувачів (дозволяє сформувати найбільш ефективну організацію сайту та формування політики оптимізації сторінок для наступної їх індексації в пошукових системах та каталогах і проведення деяких видів рекламних кампаній в Інтернеті).
— Аналіз існуючих в Інтернеті сайтів та сервісів, здатних опублікувати інформацію про товар або сайт (дозволяє сформувати ефективну маркетингову політику в Інтернеті, скористатися можливостями існуючих сайтів).
— Аналіз сайтів конкурентів (дозволяє визначити кількість конкурентів, що існують в Інтернеті, врахувати їхні сильні та слабкі сторони, спланувати більш ефективну організацію та функціональність свого майбутнього сайту).
— Аналіз існуючої в конкурентів маркетингової політики, релевантність видачі в пошукових системах та присутність в каталогах, точки перетину і способи розміщення інформації та оголошень про послуги, сервіси, що використовуються конкурентами та багато іншої інформації :)
— Аналіз існуючої в Інтернеті додаткової інформації про товар, що представляє інтерес для потенційного покупця (дозволяє організувати можливість публікації цієї інформації на Вашому сайті, для залучення необхідної цільової аудиторії).
— Аналіз існуючих в Інтернеті сайтів, здатних взяти участь у різних партнерських програмах — обмін посиланнями, обмін інформацією і т.д. (дозволяє сформувати різні партнерські програми на взаємовигідних умовах).


Результатом проведених маркетингових досліджень стане створення сайту, його оптимізація під конкретні дані аналізу попиту й формування ефективної політики присутності в Інтернеті. Аналіз результатів дозволить сформувати комплекс необхідних дій і отримати реальний прибуток від Інтернету.

Ви можете замовити послуги маркетингового аналізу як у складі проекту по створенню сайту, так і окремо, для вже існуючих або планованих проектів.
 • Є запитання до прочитаного?

   Якщо у Вас виникли запитання щодо створення, дизайну чи просування сайту,
  Вам потрібні додаткові консультації, — зв'яжіться з нами та отримайте відповіді
  на всі Ваші запитання.

  Наша контактна інформація
 • Бажаєте замовити розробку сайту?

   Якщо Ви вже уявляєте, яким повинен бути Ваш сайт, його зовнішній вигляд та функціонал, — заповніть запит на розробку сайту, вказавши свої контактні дані і ми зв'яжемося з Вами протягом робочого дня.

  Заповніть запит на розробку сайту