» » Що таке SMO та SMM?

Що таке SMO та SMM?


SMO (Social media optimization) — це напрямок просування сайту, подібний до пошукової оптимізації (SEO), але спрямований на просування веб-ресурсів у соціальних мережах. За допомогою методів цієї системи також збільшують кількість посилань з блогів та форумів.

Загалом, SMO це — робота над оригінальним, цікавим контентом та оформленням сайту, а також створенням максимальної зручності в користуванні ним. З допомогою SMO, сайт трансформується для того, щоб відповідати технічним механізмам, які використовуються в соціальних мережах. SMO — прояв дружелюбності сайту до користувача, живі постійні коментарі та можливість захисту від спаму.

Що таке SMO та SMM?

Інший «новоспечений» напрямок SMM (Social media marketing) — це просування сайту в соціальних мережах, завдяки регулярним публікаціям актуальних матеріалів. SMM–оптимізації притаманні яскраві та провокаційні заголовки, які зацікавлюють користувачів та спонукають їх до ознайомлення з інформацією. SMM-оптимізація створена для об’єднання з аудиторією шляхом спілкування. Користувачі отримують різні поради, рекомендації, коментарі впливових та відомих людей.

Соціальні мережі давно завоювали авторитет серед широкої цільової аудиторії. Багато людей впевнилися в тому, що просування сайтів в соціальних мережах — це ефективний метод. SMO та SMM — це системи оптимізації сайтів для «живих» людей, а не для пошукових систем. Вплив на свідомість людей, завдяки цим напрямкам оптимізації, відбувається просто та непомітно, що без сумніву, є важливим у сфері реклами. Це зовсім не означає, що SEO слід вважати вчорашнім та недієвим методом просування. Проте, SMO та SMM значно пришвидшить процес формування своєї цільової аудиторії.

Є кілька особливостей та прийомів соціально-медійної оптимізації.

— Щоб на сайт потягнулися люди та стали постійними читачами, контент повинен бути цікавим, читабельним і в міру наповненим барвистими картинками.

— Просто цікавої статті недостатньо. Стаття повинна бути такою, що викликає бажання обговорювати та ділитися нею з друзями в соціальних мережах. Вона повинна торкатися питань, які, напевно, викликатимуть дискусію. Люди люблять сперечатися та доводити свою правоту, тому, почавши обговорення, вони можуть повертатися до нього знову і знову.

— Для додавання «ваги» статтям, в них публікуються посилання на інші джерела з подібною тематикою. Наприклад, часто зустрічається посилання на джерела, з яких бралася інформація.

— Щоб сайт був саме сайтом, а не набором цікавих статей, створюється перелінковка статей між собою. Тобто, в тексті не описується докладно про що небудь, а дається посилання на іншу статтю, присвячену потрібній темі. Це пов'язує статті на сайті, плюс підвищує відвідуваність сторінок.

— Сайт робиться максимально зручним для відвідувача — на помітному місці міститься посилання на RSS-канал, виділяється блок найпопулярніших дискусій на сайті, обов'язково присутній блок з анонсом нових статей та посилань на них. Останнє дуже зручно, бо дає гарантію, що, навіть якщо відвідувачеві не сподобалася стаття, він може зацікавитися новими статтями з анонсу.

— Обов'язковий елемент оптимізації сайту під соціальні мережі — це наявність інструментів «зворотного зв'язку». До них можна віднести форми для написання коментарів чи відгуків, різні голосування, посилання на такі функції як «рекомендувати другу», «кращі коментатори», «кращі статті», «кращі автори» та ін.

— І, безперечно, головне, що відрізняє соціально адаптований сайт — це кнопки соціальних мереж на помітних місцях.

 • Є запитання до прочитаного?

   Якщо у Вас виникли запитання щодо створення, дизайну чи просування сайту,
  Вам потрібні додаткові консультації, — зв'яжіться з нами та отримайте відповіді
  на всі Ваші запитання.

  Наша контактна інформація
 • Бажаєте замовити розробку сайту?

   Якщо Ви вже уявляєте, яким повинен бути Ваш сайт, його зовнішній вигляд та функціонал, — заповніть запит на розробку сайту, вказавши свої контактні дані і ми зв'яжемося з Вами протягом робочого дня.

  Заповніть запит на розробку сайту