Свій сайт
Стандартні рекламні фрази про необхідність кожної компанії мати власний сайт вже зрозумілі майже кожному — зараз величезна кількість компаній створили свої сайти. Так, сайт потрібен.
Однак яким повинен бути цей сайт, з якими особливостями, можливостями та перевагами? Давайте спробуємо описати конкретні фактори, які роблять сайт саме
Вашим:
Своє власне доменне ім'я сайту
Власне доменне ім'я — основний фактор самого поняття
"свій сайт". Саме доменне ім'я сайту, зареєстроване на компанію (чи приватну особу), є основним маркетинговим механізмом сайту.
І якщо ви хочете мати саме
свій сайт та бути максимально незалежними від сторонніх організацій, то краще мати доменне ім'я другого рівня (наприклад, nazva.ua чи nazva.com), альтернативою може бути ім'я в зоні .com.ua (наприклад, nazva.com.ua).
Переваги власного доменного імені:
•
Юридичне оформлення. Ви можете отримати відповідну документацію про реєстрацію доменного імені на Вашу фірму (або приватну особу).
•
Незалежність. Від розробника, від хостинг-провайдерів. Ви завжди можете скористатися послугами хостинга будь-якої організації. Доменне ім'я, а значить і доступність сайту по ньому, залишаться незмінними.
•
Свої власні адреси електронної пошти сайту. А це означає повну незалежність їхньої політики. Ви можете створити будь-яку кількість поштових адрес на Вашому поштовому домені, створювати, видаляти, перейменовувати, міняти паролі доступу та ін.
•
Індексація сайту. Дуже важливий фактор серед переваг власного доменного імені. Так як основним способом пошуку інформації в Інтернеті є пошукові системи, то попадання у видачу по пошукових запитах інформації з Вашого сайту дуже часто приносить основний відсоток цільової аудиторії сайту (замовників, клієнтів або покупців). А індексація сторінок та матеріалів сайту здійснюється саме за адресами доменного імені. Втрата чи зміна доменного імені відразу зводить нанівець всю існуючу індексацію сайту (а, відповідно, і втрату цільової аудиторії сайту). Це особливо важливо, якщо індексація накопичена роками активної інформаційної політики сайту чи політики його просування.
•
Маркетинг та реклама. Створюючи сайт, із власним (постійним) доменним іменем, Ви можете проводити маркетингову та рекламну політику компанії з постійним згадуванням адреси свого сайту в документації, контактній інформації, рекламі та ін. А також, організовувати додаткові форми контактів та обміну інформацією за допомогою електронної пошти. Це особливо актуально при спілкуванні із клієнтами з регіонів, постійному документообігу, переїзді в новий офіс чи зміні телефонів компанії.
Докладніше про
особливості вибору доменного імені.
Сайт, створений на основі даних аналізу
Дуже часто визначення поняття
свій сайт складається всього із трьох факторів — ми за нього заплатили, на ньому висить наш логотип і на ньому розташована наша контактна інформація. Але даний підхід зовсім не враховує ряд інших факторів, на які варто звернути увагу ще при створенні сайту.
• Аналіз Ваших цілей та завдань в Інтернеті.
• Аналіз специфіки діяльності Вашої компанії.
• Аналіз цільової аудиторії та специфіки попиту в Інтернеті на послуги чи товари компанії.
• Аналіз політики сайтів конкурентів, що присутні в Інтернеті.
• Аналіз реальних переваг (послуг або товару) та реалізація ефективного способу їх подачі.
• Формування інформаційної політики сайту та політики просування сайту (на підставі даних проведеного аналізу).
Тільки такий комплекс дій, при
створенні сайту, на основі даних попереднього маркетингового аналізу, здатний зробити сайт саме
Вашим і змусити його працювати у відповідності до специфіки
Вашого бізнесу. Спрямований на залучення
Вашої цільової аудиторії, створений на основі конкретних даних і для вирішення
Ваших конкретних завдань сайт, Ви, з повною впевненістю, можете назвати
Своїм сайтом.
Своя цільова аудиторія сайту
Велика кількість сайтів в Інтернеті просто створені та розміщені. З моменту створення сайту, замовники не враховували специфіку просування сайту під конкретну та необхідну їм цільову аудиторію. Не враховувалися й методи оптимізації сайту і його політики просування під цю аудиторію.
Свій сайт сприймався ними тільки як своєрідний елемент реклами, а Інтернет — як рекламне місце. Компанії, що володіють подібними сайтами, щиро вважають, що в них є "
Свій сайт", але все, що вони мають — це лише набір сторінок (файлів) розміщених на сервері.
Цей набір файлів не можна назвати повноцінним сайтом.
В результаті відсутності політики просування сайту, його власники, насправді, не використовують основні можливості Інтернету по залученню необхідної цільової аудиторії. І реалізація цих можливостей надалі буде потребувати, або переробки сайту (з чим ми часто і зустрічаємося), або вкладання додаткових коштів (зазвичай, регулярні вкладання) в рекламу та послуги по просування сайту.
З огляду на все вищесказане, Ваш сайт не тільки повинен існувати (як набір файлів на сервері), але й повинен мати відповідну цільову аудиторію, комплекс дій по оптимізації сайту під цю аудиторію та мати власну політику по її залученню.
Свій контент сайту
Головне завдання людини в Інтернеті — пошук необхідної інформації, залежно від поставлених перед нею завдань. Так як будь-яка компанія прекрасно розуміє основні питання необхідної їй цільової аудиторії (її клієнтів, покупців, партнерів і т.д.), вона цілком здатна надати також інформацію, необхідну цій аудиторії.
Однак у більшості випадків, весь контент сайту обмежується лише коротким описом послуг чи товарів та контактною інформацією. Та у споживачів завжди є велика кількість запитань та звичайних споживчих страхів. І всі вони вимагають відповіді. Відповідно, сайт, що містить максимальну кількість інформації, необхідної даній цільовій аудиторії, і буде користуватися особливою довірою в цієї аудиторії, а отже і матиме більшу відвідуваність.
Однак переваги наявності якісної інформації на Вашому сайті цим не обмежуються. Ще один плюс — хороша індексація сайту. Чим більше матеріалів (статей, описів, відповідей на питання та ін.) певної тематики є на сайті, тим більше його сторінок "знають" і знаходять пошуковики. Таким чином залучаються нові цільові відвідувачі.
Але й це ще не все. Якщо Ваш сайт містить гарний та цікавий "
свій контент", написаний або підготовлений саме
Вами під інтереси
Вашої аудиторії, то даний сайт починає швидко й добре цитуватися (обростати вхідними посиланнями), що теж позитивно впливає на ріст відвідуваності Вашого сайту цільовою аудиторією.
І ще один плюс — час і сили, витрачені на створення якісного наповнення сайту, окуповуються ще й тим, що іншим сайтам-конкурентам (без гарного наповнення) буде складно боротися з авторитетністю Вашого сайту, як в очах відвідувачів, так і в "очах" пошукових систем.
Висновок. Свій сайт — це ще й максимально можлива кількість "
свого контенту". Але оперативне поповнення (редагування) інформації на своєму сайті можливе лише за умови наявності в сайту своєї системи керування.
Своя система керування сайтом
Недостатньо лише мати свій сайт, нехай навіть із чудовим контентом та якісно проробленою структурою та політикою просування. Щоб назвати сайт дійсно
своїм, ви повинні мати можливість керувати ним. Керувати всією інформацією на сайті, керувати його структурою — розділами, сторінками, навігацією, та файлами.
Але основна проблема — необхідність наявності певної кваліфікації та знання технологій. Відсутність кваліфікованого персоналу в компанії призводить до додаткових постійних видатків — замовлення послуг з підтримки сайту.
Використання на своєму сайті
системи керування дозволяє вам (вашому персоналу) абсолютно самостійно керувати всім своїм сайтом. І не тільки контентом, навігацією, структурою чи окремими сторінками але й файлами для завантаження, можливістю вести резервне копіювання, призначати кілька операторів сайту з різними правами, відслідковувати статистику сайту, реалізувати захист від помилок оператора сайту та багато чого іншого.
І все це для звичайного персоналу компанії з мінімальними навичками роботи на комп’ютері.
Індивідуальний та якісний дизайн сайту
Саме
дизайн сайту є найпершим візуальним елементом, з яким стикається ваш клієнт чи покупець, оцінюючи вашу компанію. Рівень та якість оформлення сайту чітко позиціонує вашу фірму, а якість дизайну та зручність користування показують рівень вашої поваги до клієнтів.
При цьому, дизайн — це один з головних способів завоювати початкову довіру в очах клієнтів, тому що, в пошуках необхідної інформації, вони обов'язково знайдуть сайти ваших конкурентів, побачать їхнє оформлення і порівняють з вашим.
Індивідуальний і виразний дизайн сайту — ще один фактор, що робить ваш сайт "
своїм сайтом"
В результаті
Сайт, створений з урахуванням всіх перечислених вище факторів, Ви з повним правом можете назвати дійсно
"своїм власним сайтом".
А наша робота —
створення таких сайтів.